Bitcoin Boğası O Dev Altcoin’leri Hedef Aldı: Çok Beklerler!

Bitcoin boğası Michael Saylor, lider altcoin Ethereum ve diğer altcoinleri dışlamaya devam ediyor. Saylor, Ethereum’un ETF onayı almayacağını belirterek açıkça ‘menkul kıymet’ olduğunu söylüyor. Ayrıca, Bitcoin’i kurumsal yatırımlar için uygun “tek evrensel” kripto varlığı olduğunu ileri sürüyor.

Bitcoin maximalisti, ETH, BNB, XRP, SOL, ADA’ya saldırıyor

MicroStrategy icra kurulu başkanı Michael Saylor, Ethereum’a karşı iddialı bir açıklama yaptı. Bu bağlamda Ethereum’un bir emtia değil bir kripto menkul kıymet olduğunu ileri sürdü. ETH ile ilgili yorumları MicroStrategy World 2024 konferansında yaptığı konuşma sırasında geldi.

Michael Saylor’a göre ABD SEC’in bir spot Ethereum ETF‘sini onaylamama olasılığı çok yüksek. SEC’in spot Ethereum ETF başvurularını onaylaması ya da reddetmesi için son tarih 23 Mayıs. Dolayısıyla Saylor’ın iddiaları, bu önemli tarihten sadece 20 gün önce geldi. Saylor, hiyerarşinin daha aşağısındaki diğer kripto para birimlerinin de BNB, Solana (SOL), XRP ve Cardano (ADA) dahil olmak üzere kayıtsız menkul kıymetler olarak sınıflandırılacağını tahmin ediyor. Bu doğrultuda Saylor şunları söylüyor:

Bunların hiçbiri bir spot ETF’ye dahil edilmeyecek, hiçbiri Wall Street’te kabul görmeyecek…

Michael Saylor: Bitcoin tek, başka bir tane de olmayacak!

Michael Saylor, Bitcoin’in tam kurumsal kabul görmede tek başına olduğunu kesin bir dille ifade ediyor. BTC’nin kurumsal düzeydeki yatırımlar için uygun “tek evrensel” kripto varlığı olduğunu söylüyor. Ayrıca, “başka bir tane olmayacak” diyor. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere MicroStrategy’nin kurucusu, Bitcoin’e tereddütsüz inananlardan birisi. MicroStrategy, ilk çeyrekte kurumsal rezervlerine 1,65 milyar dolar değerinde BTC ekledi. Saylor’un açıklamaları da bundan kısa bir süre sonra geldi.

İki gün önce MicroStrategy, Bitcoin tabanlı merkezi olmayan kimlik (DID) ürünü MicroStrategy Orange’ı da tanıttı. Şirket, bilançosunda büyük miktarda BTC bulundurmanın yanı sıra Bitcoin ekosistemini güçlendirmek için de yoğun çaba sarf ediyor.

ABD’de spot Ethereum ETF’lerinin geleceği

BlackRock ve Fidelity gibi bazı üst düzey finansal oyuncular Ethereum ETF için bastırıyor. Ancak, piyasa analistleri son zamanlarda onay beklentilerini azalttı. En büyük endişelerden biri, SEC’in bir menkul kıymet olarak muamele görmesini isteyen son yorumları oldu. Bununla birlikte, en iyi kripto endüstrisi firmalarından bazıları Ethereum’u her ne pahasına olursa olsun savunmaya istekli. Geçtiğimiz hafta ConsenSys, ABD SEC’e bir dava açtı. Şirket, SEC’in onu ‘menkul kıymet’ dışı ilan etmesini istiyor.

SEC’in Ethereum’a yönelik soruşturmaları devam ediyor. Bu yüzden, spot Ethereum ETF’lerinin yakın gelecekte engellerle karşılaşabileceği ve potansiyel olarak daha fazla yasal savaşa yol açabileceği açık. Spot Ethereum ETF‘leri, Wall Street firmalarına ve yatırımcılara, kripto borsalarında gezinme veya dijital cüzdanları yönetme ihtiyacını atlayarak ETH’ye dolaylı olarak maruz kalmanın bir yolunu sunacak. Bu haftanın başlarında Hong Kong, bir spot Ethereum ETF’sini onaylayan ilk yargı bölgesi oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x