Küçük Prenses’in görüntüleri sosyal medyaya yayıldı, yer yerinden oynadı

O gün aile için aynı zamanda yeni bir sayfanın da açılışıydı. Ama onca gösterişin yaşandığı sırada kimse ailenin sadece bir yıl sonra bugünkü gibi zorluklarla mücadele edeceğini bilmiyordu.

Durum öyle bir hale geldi ki belki de İngiliz kraliyet ailesi Charles’ın tahta çıkışının ilk yıl dönümünü daha gösterişli bir şekilde kutlayacağı sıralarda bambaşka sorunlarla uğraşıyor.

Öncelikle Kral 3. Charles, tahta oturdu ama uzun süredir beklediği bu dönemin keyfini bile yeterince çıkaramadı. Çünkü bu yılın ilk döneminde Kral’ın kansere yakalandığı açıklandı.

Bunun şoku atlatılmamıştı ki bu kez de oğlu ve ilk sıradaki veliahtı Prens William’ın karısı Galler Prensesi Kate Middleton’ın kanser olduğu açıklandı. Kısacası İngiliz kraliyet ailesi için açılan yeni sayfaya şu ana kadar çok da güzel anılar yazılmadı.

CHARLOTTE’UN VİDEOSU SOSYAL MEDYADA VİRAL OLDU
Bütün bunlar olurken aile belki de her zamankinden çok daha fazla ilgi odağı ve göz önünde.

Bu arada geçtiğimiz hafta ailenin üzerindeki kara bulutları biraz da olsa dağıtan iki mutlu olay da yaşandı.

Galler Prensi William ile Galler Prensesi Kate Middleton’ın ek küçük oğlu Louis altı yaşına girdi. Ondan bir hafta sonra da kızları Prenses Charlotte 9’uncu yaşını karşıladı.

Kardeşleri arasındaki baskın karakteri ile dikkat çeken Charlotte, yeni yaşını kutladıktan birkaç gün sonra bu kez sosyal medyanın gündemine oturdu.

Bunun nedeni de nasıl sızdığı net olarak anlaşılamayan bir videosu. Bu video sosyal medyada öylesine hızla yayıldı ki küçük Charlotte, ailesinin çok konuşulan diğer üyelerini bile geride bıraktı.

GÖRÜNTÜLER, KUZENİYLE OYNARKEN ÇEKİLDİ
Söz konusu videoda Prenses Charlotte, Charles’ın yeğeni Zara Tindall ile Mike Tindall’ın çocuklarından biri olan kuzeni Lena ile oynarken görülüyor.

Windsor’da çekildiği belirtilen bu video bir sosyal medya kullanıcısının eline geçti ve Tiktok’ta dolaşıma girdi.

Sonra da kısa sürede milyonlarca kişi tarafından paylaşıldı. Son dönemin moda deyişiyle Prenses Charlotte’un kuzeni Lena ile oynarken görüldüğü o video viral oldu. Zaten bu noktadan sonra da tartışmalar başladı.

İngiliz kraliyet ailesiyle ilgili birçok gelişmeyi zaman geçirmeden paylaşan sosyal medya sayfaları video konusunda kendilerine oto sansür uyguladı.

İki küçük kızın oynarken çekilen videosunun aileye özel kalması gerektiğini düşünen bu Instagram sayfaları görüntüleri yayınlamadı.

Hatta tam tersine Charlotte ile Lena’yı oynarken gösteren videoyu yayınlamanın ailenin özel hayatına saygısızlık olduğunu savundular.

?

ÖZEL HAYATIN GİZLİLİĞİ TARTIŞMA KONUSU OLDU
Bu arada sosyal medyada sürüp giden tartışmalarda karşıt görüşü savunanlar da vardı. Bunlar da Charlotte ile kuzeni Lena Tindall’ın oynarken çekilen ve sosyal medyada viral olan videonun gayet sempatik olduğunu söyleyenler de oldu.

Ama genel kanı kim olursa olsun iki küçük çocuğun oynarken çekilen videoyu sosyal medyada yaymanın özel hayatın gizliliğini ihlal etmek olduğu yönündeydi.

Söz konusu videonun nasıl olup da sosyal medyaya yayıldığı da merak konusu oldu. Aynı zamanda görüntülerin kimin tarafından çekildiği de merak konusu. Çünkü bu iki ayrıntı net değil.

GÖRÜNTÜLERİ KİMİN ÇEKTİĞİ KONUSUNDA İDDİALAR VAR
Bir iddiaya göre Charlotte ile Lena’yı oynarken gösteren videoyu çeken kişi Kral 3. Charles’ın tek kız kardeşi Anne’in kızı Zara Tindall. Yani Lena’nın annesi.

Bir başka iddiaya göre de videoyu, Zara’nın erkek kardeşi Peter Phillips’in 14 yaşındaki kızı Savannah çekti. Bilmeden sosyal medyada paylaştı ve bu da ailenin bir hayranının eline geçti.

Bu arada söz konusu videonun iki yıl öncesine ait olduğu ve görüntülerde Prens Louis ile Prens George’un da yer aldığı konuşuluyor.

O da beğendiği videoyu sosyal medya hesabından paylaştı. Bunun sonucunda da Charlotte ile Lena’yı oynarken gösteren video viral oldu.

Bu arada söz konusu videoyu paylaşan bazı sosyal medya hesapları görüntüleri sonradan sayfalarından sildi.

GEÇEN HAFTA YENİ YAŞINA GİRDİ
Prenses Charlotte geçtiğimiz hafta 9’uncu doğum gününü kutladı. Galler Prensi William ile Galler Prensesi Kate Middleton resmi sosyal medya sayfalarında o özel günün şerefine küçük Prenses’in fotoğrafını paylaştı. Charlotte’un fotoğrafının annesi Kate Middleton tarafından çekildiğini de hatırlatalım.

Prens William ile halası Prenses Anne’in kızı Zara ve eşi Mike Tindall çok yakın görüşüyorlar. Araları iyi olan iki ailenin çocukları da birbirleriyle çok iyi geçiniyor ve yakın bir şekilde büyüyor.
 

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x